Vážení zákazníci, prosíme vás o porozumění v této mimořádné situaci. Ze všech sil pracujeme na včasném doručení objednávek. Děkujeme.

Jakými svítidly osvětlit terasu?

Odpověď:

Osvětlení terasy může být vícero způsoby. Podívejte se na naše fotky, přečtěte si několik rad a nechte se inspirovat.

Nejpraktičtější je svítidlo na stěnu

V případě stavby nových domů, ale i při rekonstrukci těch starších, se většinou obývací pokoj propojuje přes velké skleněné dveře s terasou. Je to praktické a pohodlné řešení. Rozhodně to ale neznamená, že pro venkovní posezení bude postačovat jen světlo z interiéru. Zvlášť jestli máte terasu rozlehlejší. Doporučujeme  na stěnu u vchodu na terasu umístit jedno či dvě nástěnná svítidla. Jejich vzhled je dobré sladit s okolím a zahradou. 

Využijte praktický senzor

Samozřejmě hojně jsou v nabídce venkovní světel na terasu zastoupeny typy ve tvaru obdélníku, půlkruhu a válce. Pro zajímavější vzhled přes sebe mívají mřížku. Tato moderně vypadající svítidla jsou určena i na fasádu ke vchodu do domu, takže pak můžete mít venkovní osvětlení hezky sladěné. Vzhledem ke stále většímu tlaku na úsporu elektrické energie se stále více vyrábí svítidla v provedení LED a příbývá také solárních světel. U dražších produktů bývá součástí senzor, který světlo automaticky zapne a po nějaké době zase vypne. Oceníte to třeba v případě, že nesete na terasu pohoštění a nemáte volnou ruku.   

Pro efekt LED pásky a nájezdová svítidla

Pokud chcete osvětlení terasy ještě oživit, lze doporučit vodotěsné LED pásky přilepené například na okrajích terasy a velmi efektní jsou také nájezdová svítidla. Jedná se o malá bodová světla krytá odolným sklem, která jsou zapuštěna do podlahy. Může se po nich šlapat a po některých i jezdit, takže jsou určena rovněž do příjezdových cest do garáží.
Příjemnou atmosféru na terase navodí i nejrůznější venkovní stolní i stojací lampy, zvláště jsou v posledních letech oblíbené solární lampy. Pro milovníky historie máme petrolejové lampy


Pro vaši snazší orientaci najdete pod tímto textem některé vhodné typy světel na terasu. Celý sortiment nabízíme v záložce venkovní osvětlení.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.