Vážení zákazníci, prosíme vás o porozumění v této mimořádné situaci. Ze všech sil pracujeme na včasném doručení objednávek. Děkujeme.

Jaké vybrat osvětlení do pergoly?

Odpověď:

Pergola je ideální místo pro odpočinek a aby pohoda byla dokonalá, je dobré mít pergolu vhodně osvětlenou.

Převažují nástěnná svítidla na fasádu

Když se podíváte na současnou nabídku venkovních světel, jsou největší měrou zastoupena nástěnná svítidla, která se umísťují na fasádu domu nebo konstrukci pergoly. Na výběr je z různých tvarů, které určují i rozptyl světla. Pro větší pergoly je určitě vhodné pořídit více svítidel. Pro menší prostory je zajímavým řešením použití podhledových svítidel.

Další variantou pro osvětlení pergoly jsou závěsná světla. Nejčastěji se jedná kovové lustry na řetězu v provedení luceren. Tyto typy mají výhodu, že poskytují rovnoměrnější osvětlení a také designově do většiny pergol dobře zapadnou.

Důležitá je ochrana před vniknutím vody a cizích předmětů

Pokud máte osvětlení v pergole umístěné tak, že vám na ně většinu dne svítí slunce, nemusí být klasické na elektřinu, ale můžete využít i moderní LED solární osvětlení. Uspoříte peníze, podpoříte životní pojištění a také nemusíte mít do pergoly přivedenou elektřinu.

Ať už dáte přednost jakémukoliv svítidlu, vždy nezapomeňte, že musí být v první řadě bezpečné, což znamená, že musí být dostatečně chráněno před vnějšími podmínkami. V praxi to značí, že pro osvětlení pergoly kupujte produkty pouze s hodnotou IP krytí 44 a vyšší. Budete tak mít jistou ochranu před vniknutím pevných cizích těles o průměru 1 mm a větších a proti vodě stříkající ze všech směrů.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.