Vážení zákazníci, prosíme vás o porozumění v této mimořádné situaci. Ze všech sil pracujeme na včasném doručení objednávek. Děkujeme.

Jak správně vybrat lustr do obyváku a ložnice?

Jak správně vybrat lustr do obýváku a ložnice?

Odpověď:

Mít lustr v obývacím pokoji a ložnici je snad samozřejmostí. Pojďte se podívat, jak si vybrat ten správný.

Lustr do obývacího pokoje

Při výběru hlavního osvětlení obývacího pokoje se většinou zaměřujeme především na vizuální stránku. Ta je samozřejmě velmi důležitá, jelikož je potřeba, aby se vám lustr líbil a nerozčílila vás každá cesta kolem něj, protože se na něj už nemůžete dívat. To, jak se vám zde bude lustr vyjímat, je tedy podstatnou součástí správného výběru. Bezpochyby. Záleží na celkovém designu a vybavení, aby se vám spolu vše netlouklo.                                                                                                                                                                                

Pokud dům teprve stavíte, máte perfektní možnost ovlivnit i to, kde chcete mít lustr umístěn. Pokud plánujete mít pouze jedno centrální svítidlo, je nejlepší umístit jej doprostřed místnosti. Takto si postačíte v případě, že máte obývací pokoj opravdu malý. V opačném případě, je dobré umístit sem svítidel více. A teď tím nemyslíme pouze doplnit hlavní osvětlení o různé lampy. Mnohým z vás obývací pokoj slouží také jako jídelna. Tato část obývacího pokoje si zaslouží také svůj lustr. Ten se zpravidla umísťuje nad jídelní stůl. Použít sem můžete slabší žárovku než do druhého lustru, aby vám u jídla svítidlo příliš ostře nesvítilo do očí.

Lustr – tedy ten, který se bere jako hlavní či centrální, by měl sloužit ke všem úkonům, které obvykle v obývacím pokoji provádíte. Je tedy potřeba se zamyslet nad tím, na co vše si zde budete chtít posvítit. Například takové žehlení, které si většinou každý rozprostře k televizi právě zde v obývacím pokoji. I při této činnosti si při špatném osvětlení můžete zničit oči. Je tedy potřeba vybrat si dostatečně silné svítidlo. Co se týče žárovek, zde se nejčastěji setkáte s doporučením teplé bílé, která navozuje krom dalších praktických funkcí také příjemnou atmosféru. Lustr do obývacího pokoje si můžete dovolit, pokud máte dostatečně vysoké stropy. Pokud je opak pravdou, lze sem použít také různá bodová svítidlastropnice či svítidla do podhledu, která také mohou vypadat velmi vkusně. Pokud navíc máte rádi příjemnou atmosféru v přítmí, můžete si pořídit stmívatelný lustr a intenzitu světla si navolit sami.

Lustr do ložnice

Co se týče osvětlení ložnice, i zde platí stejná rada ohledně výběru žárovek. Je nejlepší sem umístit teplou bílou, která nesvítí příliš ostře, ale zároveň prostor vhodně osvětlí. Sem většinou jako centrální svítidlo postačí pouze jeden lustr či jedno stropní svítidlo. To by se mělo umístit doprostřed místnosti, aby bylo rovnoměrně rozprostřeno. Pokud sem budete chtít umístit svítidel více, je vždy potřeba dbát na to, aby tomu bylo i v tomto případě. Tedy, aby nebyla osvětlena pouze část místnosti na úkor zbytku prostoru v ložnici. Jistě si zde budete zkoušet oblečení, na které je potřeba dobře vidět. Stín či přítmí by tedy bylo velmi nepříjemné. Žárovka by tedy měla být dostatečně silná, ne však ostrá. Co se týče výběru, opět záleží také na designu celé místnosti

Ať už se jedná o lustr do ložnice či lustr do obývacího pokoje, snad ke každému designu místnosti zde naleznete, co potřebujete. Lustry klasickévitrážové či vintage. Ale do honosnějších ložnic či obývacích pokojů také lustry křišťálové. Podstatné je, aby k sobě vše zapadlo a vy se zde cítili dobře a příjemně.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.